Volím Kisku za prezidenta

Autor: Jano Hrčka | 27.3.2014 o 6:50 | Karma článku: 25,44 | Prečítané:  3825x

Veľmi dôkladne som analyzoval všetky aspekty, ktoré zazneli počas predvolebnej kampane. Po zrelej úvahe a zhodnotení všetkých pre a proti mi ako jednoznačne lepší kandidát na prezidenta vyšiel Andrej Kiska. Preto mu v sobotu 29.03.2014 dám svoj hlas a budem dúfať, že sa stane prezidentom Slovenskej republiky.

Na druhej strane treba priznať, že horší kandidát ako doc. JUDr. Róbert Fico, CSc. v tohtoročnej kampani nebol. Iba na Slovensku sa môže vrcholový politik uchádzať o post prezidenta a vyhlásiť, že o ňom ľudia vedia všetko, pritom nikdy neodpovedať na otázky:

1. ako zarába peniaze vlastnou hlavou a akú protihodnotu dostávajú "sponzori"

2. či bol v byte na Vazovovej a čo tam robil

3. aký má vzťah s Janou Halászovou, s ktorou sa bozkával v aute

4. ako môže byť menším bezpečnostným rizikom ako Andrej Kiska, keď prvé tri otázky sa považujú za bezpečnostné riziko pri previerkach NBÚ, ale nič z toho čo "vyhrabal" na Kisku do tejto kategórie nepatrí (§14 odsek 2 zákona 215/2004)

5. ako môže zastávať prísne ateistické stanovisko a súčasne byť veriaci

Samozrejme, dalo by sa pokračovať ďalšími bodmi, ale nemá to zmysel. Róbert Fico je typ človeka, ktorému keby vyšlo v prieskume verejenej mienky, že je na Slovensku v trende budhizmus, tak by za 24 hodín našiel vo svojom živote niečo, čo by z neho robilo prinajmenšom nadpriemerne dobrého budhistu.

Nechcem za prezidenta klamára, populistu, darmožráča. Nemám záujem, aby najvyššiu ústavnu funkciu v štáte zastával človek, ktorý je priamo zodpovedný za zúfalý stav justície. Osobu, ktorá kryje najväčšiu úžeru na obyvateľoch cez nástenkové a iné tendre. Nestojím v prezidentskom kresle o právnika, ktorý svojou neschopnosťou a nekopmetentnosťou spôsobuje tejto krajine škody obrovského rozsahu a súdi sa pre karikatúry. A ak by jeden kandidát spĺňal všetky uvedené kritériá, tak by som za prezidenta radšej volil povestné vrece zemiakov.

To však nie je tento prípad, keďže Andrej Kiska má bližšie k dobrému človeku, ako Róbert Fico k dobrému prezidentovi.

Preto volím Kisku za prezidenta.

Ak Vás môj článok na blogu zaujal, prosím podporte ho hlasovaním na Vybrali SME (po kliknutí sem) ako aj cez označenie Dobrý článok pod textom. Prispejete tým k zvýšeniu jeho čítanosti. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Páči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (píše Michal Havran)

Je to možné, že sme niečo také dopustili?

Autorská strana Petra Schutza

Sťahovanie slučky, mŕtvola Danko a mainstreamová Lívia

Aura reformátora, ktorú si bin Salmán pestoval, je poškodená.


Už ste čítali?