Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podvody na bratislavskom magistráte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

pan hrcka. mam pocit, ze to je uz na trestne oznamenie. sice viem, ze sa to zametie pod koberec, ale nabuduce uz budu aspon doslednejsi.
 

Čo, budú dôslednejšie klamať?

Dajú si pozor na "chybičky"? Politici sú v tomto vynachádzaví.

Super spracovaná doslova reportáž. Ale čo teraz? Všetci si ponadávame teraz pri čítaní, potom na ulici, keď žuchneme s autom do diery, bicyklom po skle,... vieme kto je zlodej a ...NIČ. Minimálne treba prekopať všetkých poslancov pri voľbách. Len čo potom ďalej, tých ďalších nových, zas nikto nebude poznať...a tak sa to cyklí viac ako 20 rokov. Je strašné, kam BA dopracovala a myslím, že to sa dejú nezvratné zmeny.

Pán Hrčka, držím palce a pevný žalúdok prajem, nech Vám to vydrží!
 
Hodnoť

Vynikajuca investigativa

BA magistrat je nieco co funguje len pre rabovanie verejnych zdrojov. Ked si uvedomim, ze je to piate najbohatsie mesto EU a idem cez mesto po tych nekonecnych dierach, hrboloch. Chodniky bez bezbarierovych pristupov, tak sa pytam ako to musi vypadat v takej Bukuresti. potom tam idem a je to ovela lepsie ako tu. Ftacnik, Rosova, Kusy, Abdrassy, Schlosser to je vynimocna galerka extradarebakov.
 
Hodnoť

Vyborne Janci, dobra praca,

v Tvojom pripade nadobuda vyznam slova poslanec novy rozmer.
Vdaka.
 

Veru, veru,

"jen houšť takovejch", ako hovoria bratia Česi. To by bol PRIMÁTOR! Ale nie je ešte všetkým dňom koniec, jeho čas, dá Boh, príde.
 
Hodnoť

Bratislavský magistrát-to nie je iba

osoba primátora,ale predovšetkým poslancov,ich rozhodnutia,hlasov. 99,5 % tých pravicových by malo stačiť na prehlasovanie nezávislého Ftáčnika,podporovaného Smerom.
 

Augiášov chliev

Väčšinou ide pri takýchto zmluvách a obstarávaniach o detaily, dnes už hrubé chyby nerobí nikto, naučili sa v komunálnej politike chodiť. Všimnite si, ako sa tam tlačia, určite nie za komunálne poslanecké náhrady. Rozdelili si kšefty a búrka v pohári nastáva len ak si náhodou začnú liezť do kapusty. Inak je medzi nimi - hoc z táborov sú rôznych "mierové spolužitie" a až dojemné malé cirkusové predstaveníčka na tému transparentnosť a hry na demokraciu a nad tým všetkým sa týči starostlivosť o blaho občana. Veríte mi, že ju necítim, ale vidím ako "pomaľovali" napr. cyklotrasy v Ružinove, prídite sa pozrieť, tísíce značiek na asfalte, ktoré sme zaplatili, ale ide o veľmi zlé a nebezpečné! trasovanie. My však nemáme toľko času, aby sme vyšetrovali každý ich krok a žiadali a čakali o informácie. Aspoň, že to robí tento pán. Treba ho podržať, lebo ho budú chcieť odpíliť.
 
Hodnoť

1/3

dobra investigativa

=TRUNC(RAND()*(B3-B2)+B2) kde B3=9 , B2=1
funkcia TRUNC() = oreze z cisla vsetko za desatinnou ciarkou , nezaokruhluje ... z 1,01 aj z 1,99 je 1
funkcia RAND() = generuje nahodne cislo v intervale >0 a
 

2/3

hm, bot orezal aj mna :D ... tak dopoviem ... RAND generuje cisla v intervala vacsi ako nula a mensi ako jedna, takze max. vysledok nasobenia/scitania je 8,99 periodickych , po TRUNC teda 8 :)

otazne je, ci autor excelu nepozna funkciu RANDBETWEEN(1;9) a preco pouzil taky krkolomny vzorec :)
 

:)

Áno tiež zvyknem používať na náhodný výber v exceli funkciu RANDBETWEEN.
 

To by bolo veľmi ľahké

čo by potom robili niekoľko mesiacov výroby tohto čuda. Možno ani nemajú zapnutý doplnok Analytické nástroje, takže neobjavili čaro tejto funkcie. Bolo by dobré zistiť, či tento "program" nepoužívajú aj na náhodný výber v celej štátnej správe (prideľovanie prípadov sudcom, ...) :-) Inak si myslím, že jednoduchšie je ťahanie lístkov z klobúka.
 
Hodnoť

Článok je vynikajúci !

Za zistenie, spracovanie a publikovanie týchto informácií môžem len p.Hrčkovi poďakovať.
Ďakujem.

Po sledovaní jeho politických (aj občianskych) aktivít si ho viem predstaviť ako budúceho primátora !
(aj keby ho čakal nadľudský výkon s čistením tohoto nášho augiášovho chlievika (na Magistráte), ktorý sme tu za ostatné roky dopustili)
Samozrejme, chcelo by to aj podstanú podporu v mestskom parlamente, lebo títo naši záškodnícky komunálni opičiaci by mu tam na poste primátora len robili len podrazy.
Ale na to je potrebné, aby sa Bratislavčania zobudli a konečne zvolili takých nových politikov, čo majú morálny kredit. Inak sa tieňov "durkovského" politiky nezbavíme nikdy. Tak ako v tomto pokračuje p.Rosová, Bajan, ...

(PiJano! 1/3)
 

čo vyšleme sa nám vráti

Problém s tými novými politikmi je v tom, že stále tam chodia nejakí noví a stále to nefunguje, takže tadiaľ cesta nevedie. Uvedomte si, že je potrebná zmena myslenia a chápania nás všetkých, že je potrebná zmena celkového systému usporiadania spoločnosti, pretože tento štát prestal fungovať pre ľudí a stal sa vážnym výpalníkom a nie pomocníkom. Ale je to len a len na nás, je potrebné uvedomiť si, že iná, nová kvalita života ide len cez rozum, lásku, cit a intuíciu, nie cez nenávisť, pomstu a hnev. To je podstatné. Energie fungujú a vždy fungovali. Čo vysielame, to sa nám vracia. Sme natoľko "silní" aby sme vysielali dobro, lásku a súcit? Toto je kľúč k lepšiemu životu. Verte.
 
Hodnoť

Pán Hrčka, ak chcete zmeniť

niečo musíte mať podporu a takýmito vstupmi si ju získate. Ak máte nejakých osvedčených známych zapojte aj ich ako kandidátov do jesenných volieb. Inak tých prepletencov na výplatných listinách GORÍL, Develúzeroff, Oligarchov, polit-mafií, od Figovníkov Bytových cez Zlodejďurských, Baj-Jána, Mikúúúúša, Rúúsovú, Táňu až po Vtáčika, cirkevníkov a červených ex-komošov.
Zabodoval ste, že ste nehlasoval za prijatie uznesenia o platenom parkovaní !!! Pri hlasovaní ste nebol? alebo mimo? výsledky ukazujú akoby ste tam nebol ??
Pretože má sa hľadať najprv riešenia na to treba aj viac rozmýšľať a až potom rozhodovať! Maggi-strať je jedna práčka, súčasne realitná kancelária, samoobsluha pre prepletencov cez všetky strany s cieľom vykrádania mesta, kde sa to len dá a kde je niečo-čokoľvek na vykradnutie, ovládnutie, ošklbanie.
TRI roky čo nechodí električka na hlavnú stanicu !!! To minimálne je na vzdanie sa Schlossera, ak nie Vtáčika !!!
 

Hlasovanie o parkovani

Dobrý deň,

čo sa týka parkovania, tak pri hlasovaní o parkovaní som bol.
Tu je link na hlasovanie http://www.bratislava.sk/vismo...
a tu je moje vystúpenie a dôvody prečo som daný materiál nepodporil (od 4:25) http://www.zastupitelstvo.sk/3...(4).html?vid=73246

O ostatných veciach a prepojaniach budem písať v nasledujúcich blogoch. Postupne sa kde tu objavia informácie, ktoré keď spojíte, tak máte možnosť vidieť to o čom ste písali - tzn. o prepojení na záujmové skupiny a ich obchody.
 

Spoplatnenie parkovania v Bratislave.

Rád by som sa vyjadril k tejto téme, pretože súčasné aktivity ohľadom riešenia problémov formou spoplatnenia parkovania v Bratislave ma veľmi iritujú.

Komunálni politickí opičiaci, ktorí celé roky mesto z urbanistického hľadiska devastujú (nekoncepčne a nekontrolovateľne zahusťujú) a súčasne celý čas otázky (a dnes už akútne problémy) dopravy (dynamickej aj statickej) neriešili, idú teraz SPOLATŇOVAŤ PARKOVANIE ?!
Dnes, keď je idea metra pochovaná (koľno nás tento špás už finančne stál ?), keď je idea rýchlodráhy pochovaná (koľno nás tento špás už finančne stál ?) a zostala už len akási rozšírená električková varianta (?!), ktorá má byť pre BA nosným dopravným systémom (?!), idú problémy s dopravou v meste riešiť celoplošným, nekonzistentným SPOPLATŇOVANÍM ?! Skutočne, úžasné riešenie, hodné politických opičiakov !
(pritom električková trať na hl. žel.stanicu je uzatvorená, trasa do Dúbravky životu nebezpečná, ...)
Súdruhovia (červení, modrí, čierni či zelení) ak neviete alebo nechcete toto mesto spravovať rozumne (!) chodte už preč !
Už ste napáchali toľko škôd, že ani komunisti za celú svoju éru toľko nedkázali !
(bohužiaľ, že to musím takto skonštatovať)
:-(

P.S
Tiež je už "20 rokov po dvanástej" aj pre občanov Bratislavy, ktorí keď sa sami nespamätajú (a zostanú v apatii), tak umožnia, že nám toto mesto politici totálne rozvrátia.
Mesto bude neriešiteľne zastavané/zahustené hnusnými poloprázdnymi výškovými administratívnymi budovami bez adekvátnej dopravnej infaštruktúry a parkovania, majetok (bytíky, budovy, pozemky) mesta rozkradnutý alebo poprideľovaný, MHD v rozklade a mesto zadĺžené = pod nútenou správou.
A presne tam to zatiaľ "úspešne" speje !
:-(

+ ďakujem p.Hrčkovi za jeho čestné, občianske postoje a angažovanie sa v komunálnej politke.
Jeden z mála politkov, ktorému ešte verím (a kde sa len bude dať, budem ho podporovať).

(PiJano! 1/3)
 
Hodnoť

Mna by zaujimalo,

kolko zaplatili za vypracovanie toho uzasneho excelovskeho programu. Spravodlivejsie by bolo tahanie z klobuka.
 

Excelovský program

Tu treba povedať, že excelovský súbor vypracovalo IT oddelenie magistrátu. Našťastie preto nestál nič :) (ak neberiem do úvahy čas zamestnancov). Na danú potrebu bol podľa mňa tento výber dokonca aj dostatočný. Problém vidím skôr v tom, že sa na tom oficiálne pracovalo od 27.6.2012 do 15.2.2013 - tzn. skoro 8 mesiacov, pričom sa jedná o funkciu, ktorú stredoškolák aj so zoznamom znalcov urobí za 5 minút. Keby sa nato neupozornilo, tak by to nebolo hotové dodnes. Druhý problém vidím v tom, že aj napriek tomu, že to bolo hotové, tak sa to zjavne neupožívalo. Podrobnejšie informácie v nasledujúcom článku.
 

To je teda sila

Dufam, ze original programu je aspon nejako zabezpeceny, pretoze naozaj trochu skusenejsi stredoskolak dokaze takyto program spustit s automaticky sa nacitavajucim makrom a ten bude generovat stale len tu osobu, ktoru si budeme priat. Myslim ze mnohym ludom staci na pracovnu plochu podhodit ikonu s prislusnym nazvom napr. "Znalec" a je to. A vyhovarat sa niet na co. Ved to robili odbornici.
 
Hodnoť

Aké opatrenia

je podľa Vás na magistráte resp. v obciach treba zaviesť aby k podobným kotrmelcom nedochádzalo, respektíve boli čo najviac sťažené?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!! 548
 2. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 44
 3. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora 36
 4. Ondrej Putra: Samovraždy zamestnancov v kríze 22
 5. Věra Tepličková: Premiér Matovič nevie ani po troch mesiacoch praxe vládnuť, 18
 6. Mišo Šesták: Keď na korupciu stačila pálenka 18
 7. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 14
 8. Martin Pekár: Kontroverzný človek je členom výboru pre prípravu novely stavebného zákona 12
 9. Igor Hornak: Električka po Landererovej 10
 10. Gabriel Čajko: Pomohol by polícii Old Shatterhand? 9

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Špagety
 2. Olívia Lacenová: Zlato ukazuje svoju silu. Prekoná do konca roka hranicu 2 000 USD za uncu?
 3. Michael Laitman: Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody
 4. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora
 5. Štefan Vidlár: 1. liga
 6. Andrea Bérešová: Kosenie horskej lúky na Miláne Grúni
 7. Richard Gajarský: OČR a karanténa.
 8. Miriam Studeničová: O záhadnej identite neznámeho z evanjelií
 9. Denis Jacko: Malinový stret
 10. Lukáš Baloga: Čínsky akciový trh dynamikou rastu jasne prekonal USA aj Európu


Už ste čítali?