Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koho by som volil do župy a prečo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Vdaka!
 
Hodnoť

Ján Hrčka

myslíte vážne toho Buzáša? Toho Buzáša, ktorý v minulom funkčnom období, keď starostkou bola Iveta Hanulíková (SMER-SD) jej navrhol zvýšenie platu o 35% (viď link https://www.karlovaves.sk/wp-c... - strana 5 ) a potom konečne získal prácu u predsedu poslaneckého klubu SMER-SD, Františka Koníka? Po tom čo bol viac ako rok nezamestnaný? A myslíte toho Buzáša, ktorý aj súčasnej starostke Čahojovej navrhol ešte minulý rok zvýšenie platu o 50 % na 3 828 .-€ (viď link https://www.karlovaves.sk/wp-c... strana 4, bod D) a zaklincoval to tohto roku taktiež v júni, keď znova starostke Čahojovej navrhol zvýšiť jej plat na maximum a to na 4 481 .-€ (https://www.karlovaves.sk/wp-c... - strana 3, bod D)? Ani tuto to nebolo domnievam sa úplne len tak. Výsledkom jeho snaženia je to, že sa dostal na kandidátku do BSK za Čahojovú. Ktorý starosta by nechcel takého poslanca, ktorý sa uplatní u každého starostu? Po tom čo ste podporili Ftačnika za župana je toto váš druhý omyl.
 

Ak toto je jediný hriech Petra Buzáša

tak to budem kľudne spávať. Áno myslím toho Petra Buzáša, ktorý nemá problém byť tým, čo navrhne zvýšenie platu, ktoré ľuďom tak veľmi kole oči. Čo sa týka minulého volebného obdobia, tak pri tom som nebol ale počul som, že zvýšenie platu zo strany zastupiteľstva prišlo ako snaha o ústretovosť a zlepšenie vzťahov s vtedajšou starostkou. Údajne to nepomohlo, tak následne jej ten plat o pár mesiacov vrátili spať na minimum (určite v roku 2014 mala minimálny plat).

Čo sa týka súčasnej starostky Dany Čahojovej, tak financovanie nákladov na kampaň iba cez oficiálny plat starostu považujem za úplne najčistejší a najtransparentnejší spôsob, akým sa to vôbec dá robiť. Ak starosta dokáže svoje náklady na kampaň pokryť zo svojho platu (a ešte mu aj nejaká adekvátna suma musí ostať, lebo iba idiot by to robil zadarmo alebo za minimálnu mzdu) tak je to skôr rarita ako bežná vec.

Ja viem, že bežne ľuďom neprekáže, že náklady na kampaň väčšiny kandidátov prevyšujú ich čistý príjem za celé volebné obdobie a u niektorých dokonca niekoľkonásobne. Ak si myslíte, že to dávajú z čistej dobroty duše a altruizmu, tak vám blahoželám ku krásnemu životu. Hlavné je, aby mali oficiálne základny plat, lebo to ľudia vidia a to im vadí. Ja som radšej, keď to starosta urobí takto a potom nemusí nikomu cez žiadne zakázky a kšefty splácať svoju kampaň. Za 2,5 roka som v Karlovej Vsi nič také nevidel, že by niekto musel dostať zakázku, lebo mu treba niečo splácať. Ak toto Vám prekáže, tak prepáčte, ja som na to práve naopak veľmi hrdý.

Jeho kandidatúra nemá nič spoločné s tým, že patrí k ľuďom, ktorí nemajú problém dávať aj nepopulárne návrhy. Možno by ste si mali uvedomiť, že o plate nerozhoduje predkladateľ návrhu, ale väčšina v zastupiteľstve. Možno vy ste si mali pozrieť, koľko poslancov za tieto návrhy hlasovalo.
 

Preverte si jeho napojenie na SMER-SD

v období Ivety Hanulíkovej. Alebo ak nechcete, lebo je to váš poslanec, nechajte tak. Ja vás presviedčať nebudem. Ale vám zrejme SMER-SD nevadí, keďže podporujete Ftáčnika, ktorý má podporu SMER-u v týchto voľbách http://www.topky.sk/cl/1000694...
 

Kľudne si to preverím

a určite nie som žiadny kamarát so stranou SMER-SD. Skúste napísať, koho budete voliť Vy aby sme mohli porovnať, v čom je Vaša voľba lepšia.

Na oplátku som zvedavý, či Vám prekáža podpora SMER-SD pánovi Luntnerovi v Bansko- bystrickom kraji a koho by ste v tom kraji volili? https://dennikn.sk/862024/smer...
 

RE

Ahoj Jano. Vieš že som sa nevedel stotožniť s priamim prenájmom školy na Veternicovej, ani s prenájmom pozemku developerovi za 1 euro. Ak su toto moje hriechy pre ktoré ma neodporúčaš voliť, viacej to hovorí o tebe, ako o mne. S Buzašovým návrhom na zvýšenie platu starostky na maximum som tiež nesúhlasil, rovnako, ako s navýšením rozpočtu na mzdy o cca 60 tisic eur, pretože situácia v Karlovke nie je ideálna a existuje sto lepších spôsobov, ako minúť lepsí výber daní. To že som vstúpil do strany SaS je fakt a verejne som ho oznámil na zastupiteľstve, to že Buzáš a Šibl naopak zo strán OKS a Zmena z Dola asi kôli voľbám vystúpili a kandidujú ako novonezávislí si už neopomenul, rovnako ako aj oni, ked som ich k tomu vyzval, čušali ako partizáni. Máš pravdu, že tvoj zoznam v Karlovke je zaujatý, ak si starostka financuje kampaň z platu starostu, as tažko obháji fakt, že web Nasej Bratislavy je registrovaný a de facto vlastni spoločnosť INRI s.r.o https://www.whois.com/whois/na... takto má vyzerať nezávislosť? To že nám bezdôvodne odmietla inzerciu a týždeň pred voľbami vydala svoje noviny, kde ma dosť negatívne vykreslila, bez možnosti reagovať je politická kultúra, ktorú by si rád videl na BSK? No ja teda nie. Ako napr hodnotíš fakt, že zonácia lesov, ktorú navrhol Šibl umožnuje tažbu lesa na hospodárske účely na Sitine? Takto má podla teba vyzerať ochrana prírody a záujmov obyvateľov Karlovej Vsi? Nestotožnujem sa s tvojím názorom na kandidátov, pre Karlovku by neboli prínosom, skôr naopak. Môj tip na poslancov je Bendík, Polachová a hoci by som bol rád zvolený, antikampaň starostky mi to asi neumožní, tak to vidím na jedného z kandidátky MOST-HID, SMER, buď Kadnár, alebo Hanulíková.
 

Robo nehnevaj sa

ale kde si sa dočítal, že tvoje neodporúčanie má čokoľvek spojené s tvojimi názormi a hlasovaniami? Možno by si si mal ešte raz prečítať pasáž, kde o tom píšem. Napísal som, že u nikoho z Našej Bratislavy, som nikdy nevidel hlasovanie podľa zákulisných záujmov, že ty si bol donedávna toho súčasťou. A ďalej tam píšem, že to prečo teba a Igora neodporúčam voliť, napriek tomu, že vás považujem za dobrých kandidátov a v inej mestskej časti by som Vás dal na zoznam, je preto, lebo kandidujete za pravicovú koalíciu a ja si myslím, že to čo robí Dana Čahojová by mali obyvatelia oceniť aby v tom mohla pokračovať.

Teraz vecne:
To že nesúhlasíš s navýšením platu starostky je v tvojej pozícii člena strany pochopiteľné. Nemusel si platiť kampaň na starostu a napríklad aj teraz na poslanca ti dala SaSka na kampaň peniaze. Keby si kandidoval na starostu ty, tak by ti náklady zaplatila strana SaS zo štátneho príspevku. Ale bežní ľudia, nečlenovia strany, také možnosti nemajú. To nepochopí ten, kto si nevyskúša zaplatiť kampaň na starostu naozaj iba zo svojich vlastných peňazí.

Čo sa týka nákladov na mzdy úradu, môžem len zopakovať, že vôbec ale vôbec nemáš predstavu, za aké mzdy veľa kvaltiných ľudí robí na tom úrade. V žiadnej samospráve, ktorá je dlhodobo finančne poddimenzovaná a vycuciavaná to nevyzerá ideálne. A ja viem, vy by ste to robili lepšie. Škoda len, že to nie je s čím v praxi porovnať. Ja som si to vyskúšal a bez zaujatia môžem povedať, že veľa ľudí maká na úrade ďaleko za hranicou únosnosti. Makajú tak pri neadekvátnych platoch a hlavne z presvedčenia, lebo bez toho by tak robiť nedokázali.

LOL, to je fakt vec, ktorá ma dostala do kolien. Vlastník domény :). To hádam nemyslíš vážne, lebo ak hej, tak potom argumenty, že Sulík a Droba sú kočnerové kone sú ďaleko, ďaleko dôveryhodnejšie a je k ním ďaleko viac "relevantných dôkazov", ako to kto vlastní webovú doménu.

Vieš, videl som tvoj príspevok v prospech Igora Bendíka, kedy si napísal, čo na rozdiel od neho robia traja mestský poslanci za Karlovu Ves v meste. Možno, keď žiadať politckú kultúru, mohol by si sa najskôr pozrieť, čo robíš sám. To že si sa stal miestnym poslancom bola vďaka tomu, že ťa Dana Čahojová zobrala k ním do partie na Igorovu žiadosť, lebo pre teba vo veľkej pravicovej koalícii nemal miesto na poslanca. A myslím, že môžeš potvrdiť, že napriek tomu ťa nikto celé obdobie nenútil, aby si hlasoval alebo vystupoval inak ako považuješ ty sám za správne.

Takže zhrniem. To čo vyčítaš sú také omrvinky, že keď začnem rozoberať jednom ministerstvo pod vedením SaS za druhým, tak na každom jednom nájdem násobne horšie veci. A to netvrdím, že to robili zle. V neposlednom rade, ti asi Igor nedáva dosť informácii, čo všetko sa kde deje a dialo, lebo inak by si niečo takéto nemohol napísať. Riskoval by si tým, že sa dozvieš aj veci, ktoré by si nechcel, aby boli verejné ;).
 

RE

Ak narastie položka na mzdy za tri roky z cca 900 tisic, na 1,4 milióna su omrvinky? To že Buzáš ako predseda komisie pre ochranu verejného záujmu neskontroloval majetkové priznania, čo mu ukladá ústavný zákon je nepodstatné? Že musí starostke s maximálnym možným príjmom platiť doménu súkromná firma ktorá bola v súdnom spore s mestskou časťou ti príde prirodzené? Môj príspevok o práci poslancov mesta výchádzal z výsledkov, ktoré občan jednoducho nevidí, myslíš že nemám právo kritizovať aj mojich volených zástupcov? Sú nedotknuteľný, alebo ako si prišiel na to, že na to nemám právo? Poslancom som sa stal vďaka voličom, nie vďaka Čahojovej, iba im sa zodpovedám, v tom totiž spočíva skutočná nezávislosť.
 

Musím smutne konštatovať, že fakt

nemáš prehľad. Pozri si rozpočety Dúbravky a Nového Mesta a pozri sa aké majú mzdové náklady - sú to rovnako veľké mestské časti, čo sa týka počtu obyvateľov (ale počítaj poriadne, lebo nemajú rovnakú štruktúru úradu a tým pádom ani rozpočtu). Tak isto si možno zabudol spomenúť, že kým pred tým sa robili rôzne veci dodávateľským spôsobom, tak teraz sa robia cez interných zamestnancov. Čiže ak položka dodávatelia klesla, tak logicky položka mzdy musela narásť. Plus treba rátať, že cca 10% z tej sumy (čo predstavuje cca 20% nárastu) je rast miezd zo zákona. Takže ak to napočítaš po položkách (vyššie mzdy z dôvodu kvalitnejších ľudí, viac ľudí z dôvodu nárastu agendy, substitúcia dodávateľov za interných pracovníkov a povinné navýšenia platov), tak to zrazu tak hrozne nevvyzerá.

Bývalý šéf stavebného úradu mal plat cca 900 eur mesačne v hrubom. Možno ty poznáš ľudí, ktorí riadia stavebný úrad, sú veľmi kvalitný a robia túto prácu za 900 v hrubom. Opäť raz je logické, že keď tam chceš mať človeka, ktorý berie iba oficiálny príjem, tak ho musíš normálne zaplatiť. A takýchto oficiálne podfinancovaných postov bolo na úrade ďaleko viac, čo malo za následky aj jeho fungovanie. A keď chceš zaplatiť kvalitných ľudí, a potrebuješ okrem bežnej agendy dobiehať aj zanedbanú starú agendu, ktorú narobili 900 eurový šéfovia. Tak ti logicky rastú mzdy. Ale to ty dobre vieš, lebo sme sa o tom rozprávali, len by si to musel chcieť vidieť. Ako vravím, som strašne zvedavý, keď SaS raz budete mať v rukách samosprávu, ako vtedy ukážete teóriu v praxi. I keď ak nezmeníte spôsob nominácii, tak je možné, že sa toho asi nedožijem.

Si poslanec, ale píšeš, že Buzaš neotváral. Prepáč, rozhoduje o tom komisia alebo zastupiteľstvo, nie Buzáš a to ako poslanec veľmi dobre vieš.

Pokiaľ ja viem, tak tú doménu zaregistrovali dávno pred tým, než došlo k akémukoľvek vzťahu alebo súdnemu sporu medzi spoločnosťou INRI a mestskou časťou. Musíš veľmi dobre vedieť, že vlastník domény automaticky neznamená, že je ten kto za doménu na konci platí pričom ročný poplatok za doménu je neuveriteľných 14 eur. Ja som bol vlastníkom viacerých domen, za ktoré mi platili firmy, pre ktoré som túto službu robil. Takže ti zopakujem, ak vlastníctvo domény nasa-bratislava firmou INRI je niečo neprirodzené, tak mi sem prosím napíš, akoje tebe členovi SaS prirodzené, keď si predseda strany a parlamentu vymieňa interné informácie s Kočnerom alebo keď Droba kupuje polku apartmán na kamaráta, ktoré ale nikde v svojich majetkových priznaniach neuvádza (či už ako vlastníctov alebo ako pôžičku).

Možno nepíšem dosť zrozumiteľne ale skopíruj mi prosím pasáž, kde som napísal, že nemáš právo kritizovať volených zástupcov? Ja som ti napísal, že keď vyžaduješ politickú korektnosť, tak by si ju mal aj sám dodržiavať. Ja napríklad politickú korektnosť nevyžadujem a preto ju ani nedodržiavam.

Úplne súhlasím s tým, že poslancom si sa stal vďaka tomu, že ťa zvolili ľudia a zodpovedáš a iba im. Ale neboli by ťa zvolili, keby si nemal vo voľbách značku Naša Bratislava, čo je mimochodom tá značka, ktorej doménu v tom čase tiež vlastnila firma INRI ale vtedy to zjavne nebol problém. To je holý fakt, lebo z 25 poslancov sa do zastupiteľstva v KV dostalo 18 poslancov pod značkou Naša Bratislava a ďalší dvaja ktorí s nimi spolupracovali (čiže celkovo 20 z 25). Tých zvyšných 5 mandátov si rozdelili tak silné mená, medzi ktorými by si bez tej značky nemal absolútne žiadnu šancu. To je skutočnosť bez ohľadu na to, či sa ti to páči alebo nie a opäť raz to dokazuje fakt, že Dana nemala problém poskytnúť ti pomoc.
 

Tak toto je už vrchol,

pán Hrčka, obhajujete neobhajiteľné. Peter Buzáš je predsedom komisie na ochranu verejného záujmu. Je zodpovedný za zvolanie komisie, ktorá má skontrolovať, či poslanci Karlovej Vsi splnili zákon a podali majetkové priznania. A tento rok majetkové priznania podali všetci okrem pána poslanca a kandidáta na župného poslanca Šíbla (ten ho podal neskoro a má dostať pokutu za porušenie zákona). A čuduj sa svete druhý poslanec Karlovej Vsi a zároveň ďalší kandidát na župného poslanca a zároveň predseda komisie Buzáš ignoruje porušenie zákona pánom poslancom Šíblom a schválne nezvolá komisiu. Veď hádam "nepotopí" svojho spolukandidáta na župného poslanca, veď je to váš človek. Človek Našej Bratislavy. A toto pán Hrčka idete obhajovať? Nemalo by platiť, padni komu padni? Ak by ste chceli tvrdiť, že o tom neviete, šepká sa to po úrade v Karlovej Vsi. Vie to aj prednosta Drotován. A museli ste o tom vedieť aj vy, kým ste boli prednostom. Je to smutné, že keď sa jednalo o Ftáčnika, ktorí porušil ústavný zákon, principiálne ste ho potrestali. Nie vy osobne, ale vy ste to iniciovali. A bolo to správne konanie. A teraz, keď sa jedná o niekoho z "vašich ľudí" tak to chcete tutlať? Predpokladám ale, že na tieto fakty budete odpovedať osobným útokom. Lebo došli argumenty. Poprosím, skôr než odpoviete, zistite si faktický stav. A ak ste chlap, napíšte pravdu. Len potom si vás budem vážiť. Lebo urobiť chybu nie je hanba. Hanbou je si ju nepriznať.
 

Asi nemáte úplne informácie

ale Šíbl nebol jediný, kto neskoro odovzdal majetkové priznanie. Úplne s Vami súhlasím, že padni komu padni.

Len pre Vašu informáciu ja som členom rovnakej komisie v Petržalke, tiež tam niektorí neodovzdali veci načas napriek tomu tiež táto komsia do dnešného dňa ešte nezasadla. A to jej v Petržalke nepredsedá Peter Buzáš a hriešnik nie je Jaromír Šíbl. Ako je podľa Vás možné, že aj iná mestská časť má rovnakú situáciu?

Skutkový stav je vraj taký, že komisia bude zasadať budúci týždeň a celé sa to bude prejednávať na najbližšom zastupiteľstve.

A úplne s Vami súhlasim, hanbou nie je chybu spraviť, hanbou je si ju nepriznať.
 

 

..... a ktože bože to okrem Jara Šíbly neodovzdal?
 

 

Dobry den,
iba strucne - komisia na ochranu verejneho zaujmu musi zasadnut v zmysle zakona do konca roka - o tom, ze zatial nezasadla som sa dozvedel na poslednom zastupitelstve. Predseda danej komisie uviedol, ze ju chce zvolat az po volbach - komisiu zvolava predseda a urad nema ziadnu pravomoc ju zvolat ex-offo.
K priznaniam - to ci boli predlozene v sulade so zakonom a uplne sa dozvieme az pri otvarani obalok - ak sa jedna o datum tak podla kontroly 2 poslanci nevedia hodnoverne preukazat dorucenie v termine. Ci v terminoch danych zakonom boli dorucene vsetky dokumenty (zakon stanovuje dva terminy - do 31.3. a majetkove priznanie za rok - zuctovanie prijmov - do 30.4.) bude mozne posudit az po otvoreni obalok a zasadnuti predmetnej komisie.
V zmysle dohody komisia prerokuje aj poslanecky navrh na dobrovolne zverejnovanie majetkovych priznani - bude na to vyclenena podstranka webu.mestskej casti.
 

 

Vážení diskutéri, páni Bendík a Krampl,
kandidáti strany SAS v Karlovej Vsi.
Na prvý pohľad sa môže zdať čudným, že ste si nevšimli, že vás Ján Hrčka hodnotil ako kvalitných kandidátov. Aj tak ste zvolili konfrontačný tón. Čudné dokiaľ sa nevie, že “ keď nejdeme spolu, tak ideme proti sebe”. Pre tých, ktorí nevedia: Kandidáti Našej Bratislavy dostali ako aj iní nezávislí ponuku kandidovať v pravicovej koalícii SAS, OĽANO, KDH, Zmena zdola. Kandidáti v Karlovej Vsi ponuku neprijali a rozhodli sa kandidovať samostatne, skutočne nezávisle, čo de facto znamená v politike aj osamelo. V tom momente zacítil pán Krampl intenzívnu potrebu vyhraniť sa predovšetkým voči Našej Bratislave a nedal si žiadnu námahu vyhraňovať sa napríklad voči klanu Hanulíkovcov (Smer), ktorý 8 rokov panoval v Karlovej Vsi a v župných voľbách vycítil nádej na návrat, a ktorý stále ohrozuje nielen Karlovu Ves ale každú slušnú politiku v tomto meste (viď pôsobenie manželov Hanulíkovcov v mestskom zastupiteľstve). Robert Krampl nemal problém tak urobiť, hoci sám využil platformu nezávislej iniciatívy Naša Bratislava, aby sa do politiky vôbec dostal. Igor Bendík by mohol potvrdiť, keby chcel, že Naša Bratislava sa v Karlovej Vsi nikdy dosiaľ voči SAS- ke nevymedzovala. To by však musel chcieť. Keďže zjavne nechce, ale konfrontačný tón mu vyhovuje, musí počítať aj s odpoveďou druhej strany. Zámerne som s touto reakciou počkala do ukončenia volieb do BSK, aby si ju títo dvaja páni ani náhodou nemohli pomýliť s antikampaňou. Ododnes sa budem pýtať pána Bendíka, ktorého ako nezamestnaného SAS- ka uplacírovala na lukratívny post vicežupana s kanceláriou, sekretárkou a šoférom, s platom vyšším ako som mala ako starostka Karlovej Vsi plus tisícové odmeny k tomu https://www.karlovaves.sk/wp-c... V skutočnosti ale bez akejkoľvek zodpovednosti. Budem sa pýtat, prečo tri roky o jeho práci nebolo počuť, prečo mlčal o obchodoch na župe, mlčky trpel prešľapy Jána Keselého pravej ruky pána Freša a hrdinom sa stal až pár mesiacov pred voľbami? Kolegovi Kramplovi vtedy ešte nezávislému (dnes SAS) neprekážala výška jeho platu a odmien? Namietali títo dvaja kolegovia niekedy (aspoň raz ) výšku odmeňovania zamestnancov BSK, ktorí majú platy minimálne 2x vyššie ako zamestnanci nášho úradu? Pýtal sa kolega Krampl, čo pán Bendík urobil ako vicežupan za SAS pre Karlovu Ves? Čo urobil, aby nám pomohol získať objekt Borská pre budúce sociálne zariadenie? Aké informácie dôležité pre Karlovu Ves prinášal do nášho zastupiteľstva? Vyčítate Jánovi Hrčkovi zrušenie ZŠ Veternicova. Viete veľmi dobre, že o tom nerozhodoval on, ale 2x o tom hlasovalo zastupiteľstvo. Po prvý krát odhlasovali poslanci zámer, po druhý krát VZN ( 3/5 väčšinou). Vyčítate mu, že dnes je nájomcom cirkevná škola a podmienky nájmu. Nájom tiež schvaľujú poslanci a nie prednosta a tiež presvedčivou 3/5 väčšinou. Obaja viete, že Ján Hrčka je poctivý liberál a nikdy by nepredložil materiál, o ktorom by si myslel, že je pre mestskú čast nevýhodný tobôž kvôli cirkevnej škole. Naopak, mali by ste si spytovať svedomie, ako dopadli niektoré verejné súťaže, na ktorých ste trvali. Napríklad VOS na zabezpečenie stravy pre žiakov nemenovanej ZŠ, kde potom rodičia museli platiť priemerne mesačne o osem euro mesačne za stravu viac, dokiaľ som neodstúpila od zmluvy. Neslávne dopadla aj verejná obchodná súťaž na prenájom bufetu na inej škole, kde o jedno euro lepšiu ponuku predložila kolegyňa predchádzajúcej nájomkyne. Zbytočné boli protesty vedenia školy i rodičov. Súťaž je súťaž. Bu
 

RE

Ahoj Danka. My nie sme nepriatelia, je veľa vecí, ktoré sa nám spolu podarili a ktorým som úprimne rád. Sú však aj vec, kde mám iný názor a nie je mojou chybou, že nedokážeš prijať kritiku. Tento blog je o kandidátoch, môj osobný názor je ten, že kandidáti, ktorý boli "odídený" zo svojich materských politických strán a ktorým je rešpektovanie ústavného zákona cudzie nie sú dobrí. Ja som bol ten, čo sa s tebou chcel stretnúť a diskutovať, ty si bola tá, ktorá mala potrebu rozmazávať nejaký nedôležitý status a robiť zo mňa nepriateľa. Lívia je na druhej strane dobrý kandidát a niekoľko krát som to verejne deklaroval, aj som jej blahoželal k zvoleniu. Prepáč, ale nebudem reagovať na osobné útoky, jednak to nie je môj štýl, ale dôležitejšie je, že naše rozpory obyvateľov KV nezaujímajú, čakajú výsledky a dobre vieš, že to niesom ja, kto by blokoval napr rekonštrukciu bazénu, či spustenie parkovacej politiky. Vždy podporím dobrú vec a bude to tak aj daľej.
 

Vazena pani starostka,

pripajam linky z medii, resp. blogu.

http://slovensko.hnonline.sk/9...

https://dennikn.sk/blog/skutok...

https://bratislava.sme.sk/c/20...

Prajem prijemne citanie a pekny zvysok dna. Ja sa utekam venovat zmysluplnejsim veciam a to svojej rodine.

S pozdravom
Igor Bendik
 

Ján Hrčka

odkiaľ (sa) má vedieť, že "položka dodávatelia" klesla?
čerpanie rozpočtu po mesiacoch, ani záverečný účet sa nevykazuje v celej programovej štruktúre v ekonomickej klasifikácii s podrobnosťou na kategórie (610, 620, 630, 640, 710, 720), ale kumulatívne v hlavných kategóriách bežné výdavky (600) a kapitálové výdavky (700), položky tovary a služby v rámci preneseného výkonu št. správy sú zanedbateľné
ak sa porovnajú výdavky v programovej štruktúre, tak sa zistí, že nižšie čerpanie na tovary a služby od dodávateľov boli práve kontraproduktívne a nie v záujme KV,
napr. program 6 pozemné komunikácie a 10 sociálne služby v r. 2015 a 2016
pri celkových reláciách dosť vypovedá nárast bežných výdavkov o cca 1,25 mil., pričom na financovanie tovarov, služieb a investícií sa používajú aj mimorozpočtové fondy
ak sa tie výdavky zlúčia, tak sa dá zistiť, či "položka dodávatelia" klesla, alebo nebodaj "nenarástla"

k tomu nezaznamenaniu, čo píšete vyššie
asi to viacerí členovia poslaneckého klubu vnímali a vnímajú odlišne, lebo inak si dosť ťažko vysvetliť jednak priebeh viacerých zasadnutí, jednak zmeny postojov viacerých členov potom, čo sa vyjadrili na zasadnutí klubu a tiež istých návrhoch uznesení, o ktorých na zasadnutí klubu nebolo ani náznaku

k tomu čo písal Robert Krampl
zrušešnie ZŠ ste pretláčali úplne proti všetkému zdravému rozumu, cvelkový účet eštelen spoznáme
prenájom vopred vybranému záujemcovi pod rúškom osobitného zreteľa mal veľmi zaujímavé súvislosti,
predovšetkým sme mali dohodu, že prenájom bude na programe až potom, keď bude škola zrušená právoplatne so všetkými súvislosťami
prenájom voľných tried by stačil na udržanie ZŠ, ale nie za symbolické euro
záujmecovia boli, len pre istotu sa o ich žiadostiach poslancov informovalo až po funuse, praktiky nezlučiteľné so sľubovanou otvorenosťou majú všelijaké podoby
 
Hodnoť

Ale Ftáčnik?!

Asi zle čítam.
 

Netvrdím, že pri tom otváram šampanské

i keď na základe súčasných vedomostí naivne dúfam, že to tento krát bude bližšie k Petržalke ako k magistrátu. Ale skúste napísať koho by ste volili Vy a môžeme to porovnať. Ako na tom jednotlivý kandidáti sú som písal v prechádzajúcom článku tu https://janohrcka.blog.sme.sk/...
 

Voľby sú tajné

Prečo toto ovplyvňovanie svojprávnych voličov ? Že by nedostatok pracovnej agendy na miestnom úrade v Karlovej Vsi ? Moratórium je vám cudzí pojem ?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!! 759
 2. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 73
 3. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora 58
 4. Ondrej Putra: Samovraždy zamestnancov v kríze 40
 5. Mišo Šesták: Keď na korupciu stačila pálenka 35
 6. Věra Tepličková: Premiér Matovič nevie ani po troch mesiacoch praxe vládnuť, 31
 7. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 25
 8. Igor Hornak: Električka po Landererovej 20
 9. Martin Pekár: Kontroverzný človek je členom výboru pre prípravu novely stavebného zákona 17
 10. Gabriel Čajko: Pomohol by polícii Old Shatterhand? 16

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Špagety
 2. Olívia Lacenová: Zlato ukazuje svoju silu. Prekoná do konca roka hranicu 2 000 USD za uncu?
 3. Michael Laitman: Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody
 4. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora
 5. Štefan Vidlár: 1. liga
 6. Andrea Bérešová: Kosenie horskej lúky na Miláne Grúni
 7. Richard Gajarský: OČR a karanténa.
 8. Miriam Studeničová: O záhadnej identite neznámeho z evanjelií
 9. Denis Jacko: Malinový stret
 10. Lukáš Baloga: Čínsky akciový trh dynamikou rastu jasne prekonal USA aj Európu


Už ste čítali?